Ak Parti oyları CHP ve İYİ Parti oylarından daha fazla…

Yayınlama: 25.11.2022
A+
A-

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine az bir zaman kala çok önemli bir anket geldi.Ak Parti oylarını diğer partilerin toplamından daha fazla artırmış görünüyor…

İşte son anketin çarpıcı sonuçları…


Türkiye artık resmen 2023 seçim atmosferine girmiş durumda. Seçime kısa süre kala partilerin oy oranları büyük merak konusu. Hem partiler hem de seçmenler hangi partinin oyunun ne kadar arttığını merak ediyor.

ORC Araştırma şirketinin yaptığı ankete göre ‘bu pazar seçim olsa kime oy verirdiniz’ sorusuna verilen cevaplar oldukça çarpıcı. Anket 45 ilde 4 bin 280 kişinin yüz yüze katılımıyla tamamlandı.

AK PARTİ ATAĞI!
ORC’nin bir önceki seçim anketinde AK Parti’nin oyu yüzde 30.4, CHP’nin oyu yüzde 24, İYİ Parti’nin oyu ise yüzde 17.6 olmuştu. Son ankette AK Parti oyunu 0.7 puan, CHP ve İYİ Parti 0.2 puan artırdı. Böylelikle AK Parti’nin CHP ve İYİ Parti’nin toplamından daha fazla oyunu artırdığı görülüyor.


ANKETTE AK PARTİ ÖNDE
Son ankette AK Parti yüzde 31.1 ile birinci parti olmayı sürdürdü. İkinci parti olarak CHP’nin ise oyu yüzde 24.2 oldu. Ankette İYİ Parti yüzde 17.8, yüzde HDP 7.4, MHP ise yüzde 6.8 oy oranına sahip oldu.


MİLLET İTTİFAKI ÖNDE
Son anket sonuçlarına göre Cumhur İttifakı yüzde 37.9, Millet İttifakı yüzde 42,0 oy oranına sahip oldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.