Kar yağışı geliyor! 

Yayınlama: 18.12.2022
A+
A-


Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son açıklamalara göre; hava sıcaklığı yarından itibaren yurt genelinde kademeli bir şekilde düşmeye başlayacak. Yeni hafta ile birlikte de yurdun iç ve batı kesimlerinde de kar yağışı görülecek.

SICAKLIK DÜŞÜŞÜ KUZEYBATI’DAN BAŞLIYOR

Bugün Trakya kesiminin çok bulutlu ve gece sularında sağanak yağışlı, diğer yerlerin ise parçalı ve az bulutlu geçeceği Meteoroloji tarafından tahmin ediliyor. Marmara Bölgesi ile birlikte iç kesimlerde yer yer pus ve sis görülmesi tahmin ediliyor. Meteoroloji, rüzgarın ise Trakya’da güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 kmsa) olarak esmesi tahmin edilmesi sebebi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulundu. Hava sıcaklıklarının yarı itibarıyla kademeli bir şekilde kuzeybatı kesimlerden başlayarak azalacağı tahmin ediliyor.

KARADENİZ VE İÇ ANADOLU’DA KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Önümüzdeki haftanın ilk günü ise Karadeniz, Marmara ve İç Anadolu’nun tamamı ile Ege’nin kuzeyinde yağış tahmin edilirken kalan kesimlerin parçalı ve çok bulutlu olacağı da düşünülüyor. Yağışların Batı Karadeniz ile İç Anadolu’nun kuzey ve doğusunda kar ve karla karışık yağmur şeklinde olması öngörülüyor. Rüzgarın Marmara ile Ege’nin kıyı kesimlerinde kuvvetli zaman zaman fırtına şeklinde esmesi de diğer öngörüler arasında.

Salı günü, Orta ve Doğu Karadeniz, Marmara’nın iç kesimleri, Batı Akdeniz, ile İç Anadolu’nun orta ve doğusunda yağış görülecek. Kalan kesimlerde parçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak. Yağışların Marmara ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur, yağış alan kalan kesimlerde ise kar ve karla karışık yağmur bekleniyor. Günün en yüksek sıcaklık değerleri, önümüzdeki hafta Ankara’da 3, İzmir’de 12, Antalya’da 18, Diyarbakır’da 13, Samsun’da 8, İstanbul’da 11 dereceye kadar düşecek.

4 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

1-012.jpg18 ARALIK 2022 PAZAR GÜNÜ

2-006.jpg19 ARALIK 2022 PAZARTESİ GÜNÜ

3-004.jpg20 ARALIK 2022 SALI GÜNÜ

4-003.jpg21 ARALIK 2022 ÇARŞAMBA GÜNÜ

Web Banner
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.