Okul müdürleri de eğitimden geçecek!

Yayınlama: 04.06.2024
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan yeni karar doğrultusunda müfredat güncellemeleri resmen başladı. Yasa teklifinde onaylanan ve resmi gazetede yayınlanan yeni müfredatın akademisyenler ve alan uzmanları tarafından öğretmenlere sunulmasının ardından bir karar daha alındı. Artık okul müdürleri de eğitimden geçecek.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin yeni müfredata hazır olabilmeleri için eğitici eğitim kurslarını başlattı. Bunun için 61 farklı kurs programı hazır hale getirildi. 9 bini aşkın öğretmen bir hafta boyunca 40 saat sürecek Türkiye Yüzyılı Maarif modeli eğitici eğitimi kurslarına katılım sağlayacak.

9 Eylül 2024 tarihinden itibaren kademeli şekilde uygulamaya alınacak yeni müfredatın okul müdürleri tarafından da öğrenilmesine karar verildi. Bakanlık okul ve kurum yöneticilerine yönelik Türkiye Yüzyılı Maarif modeli eğitim yönetimi eğitici eğitimi kursu planlaması da gerçekleştirdi.

Okul Müdürlerine Yeni Müfredat Eğitimi Verilecek!

Bu kapsamda hazırlanan kurslara 1.120 okul yöneticisi katılım sağlayacak. Eğitici eğitim kursunu tamamlayacak olan yönetici, toplam 94.246 olan okul ve kurum yöneticisi de mahallinde eğitim sunulacak.

40 saatlik eğitim boyunca Bakanlık tarafından görevlendirilen akademisyen ve uzmanlar yeni müfredata yönelik detayları paylaşacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.