Okul Müdür ve Müdür Yardımcılarına Ek Ders Müjdesi

Yayınlama: 07.10.2023
A+
A-

Eğitim Gücü Sendikası Genel Başkanı Oğuz ÖZAT, geçmişte Psikolojik Danışmanlar için kazanılan yüksek lisans ve doktora eğitimlerinden kaynaklanan ek ders ücret artırımı hakkının artık kurum yöneticileri için de geçerli olduğunu açıkladı. Ayrıca, bu ek ders artırım hakkının daha önce ödenmemiş olduğunu belirterek, idarecilerin de bu hakkı alabileceklerini ifade etti. Bu kararın önemli bir emsal teşkil ettiğini vurgulayan Özat, gereken mevzuat değişiklikleri için resmi yazılarını Bakanlığa ileteceklerini ve sürecin takipçisi olacaklarını belirtti.

Batman İdare Mahkemesi’nin kararı da bu konuda önemli bir adımı temsil ediyor. Kararda, okul müdürlerinin ders görevi olmasa bile idareci olarak görevlerini fiilen yerine getirdikleri ve yüksek lisans veya doktora yapmış olanların da ek ders ücret artırımına hak kazandığına dair bir karar alındı. Mahkeme, bu kararla ilgili olarak hukuka ve mevzuat hükümlerine uyarlılık bulunmadığı sonucuna vardı.

Bu gelişmeler, eğitim sektöründe çalışanların haklarını savunma ve bu hakları için hukuki mücadele verme konusundaki çabaların önemli birer örneği olarak dikkat çekiyor. Eğitimcilerin eğitimlerini geliştirmeleri ve mesleki katkı sağlamaları için teşvik edilmeleri, eğitim kalitesinin artırılmasına katkı sağlıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.