MEB’den 2023 bursluluk işlemleri yazısı! 

Yayınlama: 07.10.2023
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından 5 Ekim tarihli “Bursluluk İşlemlerinde Dikkat Edilecek Hususlar” konulu yeni resmi yazı gönderildi. İşte o resmi yazının ayrıntıları:

2023 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına (İOKBS) girerek burs almaya hak kazanan öğrencilerle ilgili olarak;
1. Burs ödemeleri, ilgi (b) İş Birliği Protokolü kapsamında PTT şubelerinden hak sahiplerine imza karşılığı ve ibraz edilen kimlik fotokopisi alınarak elden teslim edilecek olan T.C. kimlik numaralarına tanımlı PTT Kartları ile yapılacaktır.
2. 2023 yılında burs almaya hak kazanan öğrenci bilgileri 10.10.2023 tarihinden itibaren e-Okul burs modülüne aktarılacaktır. Burs almaya hak kazanan ancak daha sonradan çeşitli nedenlerle bursluluk şartlarını taşımadığı anlaşılan öğrencilerin bursluluk durumlarının iptal işlemleri, öğrencilerin kayıtlarının bulunduğu okul müdürlüklerince e-Burs modülü üzerinden yapılacaktır.
3. Burs ücreti ödemelerinde tereddüt edilmesi durumunda hak sahibi tarafından öncelikle PTT şubelerinden alınacak hesap hareketlerinin incelenmesinden sonra Bakanlığımızla yazışmaların yapılması gerekmektedir.

Konu ile ilgili olarak Genel Müdürlüğümüze bağlı okul müdürlüklerinin bilgilendirilmeleri hususunda gereğini rica ederim.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.