DYK SINAVLARI DİJİTAL ORTAMA GEÇECEK

Milli Eğitim Bakanlığı, destekleme yetiştirme kurslarının (DYK) sınavlarının dijital ortama geçeceğini duyurdu.

Yayınlama: 14.01.2023
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni yaptığı açıklamaya göre destekleme yetiştirme kurslarının (DYK) dijital ortama taşındığı duyuruldu.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sayfasından yapılan açıklamada:
Öğrencilerin derslerde edindikleri kazanımları pekiştirmelerine katkı sağlamak için düzenlenen destekleme ve yetiştirme kurslarının ortak sınavı ilk kez çevrimiçi olarak yapılıyor.
 
Birinci dönem DYK ortak sınavı, öğrencilere bireyselleşmiş eğitim, öğretmenlere ise öğrencilerini izleme imkânı sunmak amacıyla kurulmuş olan Öğrenci Öğretmen Destek Sistemi (ÖDS) üzerinden saat 09.00’da başladı. Öğrencilerin kendi okullarında girdiği sınav, saat 15.30’da sona erecek.
 
81 ilden kurslara devam eden 6, 7, 8, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin katıldığı sınav, 1.605 okulda yapılıyor.
 
Bakanlığın eğitimde dijitalleşme konusundaki tecrübesini her geçen gün artırdığına işaret eden Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, artık DYK sınavlarının da çevrimiçi olarak gerçekleştirileceğini belirtti. Bakan Özer, “Hayata geçirdiğimiz pek çok proje sayesinde eğitimin tüm paydaşlarının dijital teknolojileri kullanım becerilerinin ve akademik başarılarının artırılmasını hedefliyoruz. Eğitim alanında büyük çapta bir dijitalleşme çalışması gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda destekleme ve yetiştirme kursları için ÖDS’de bir modül açmıştık. Şimdi bunu daha da geliştirdik ve DYK değerlendirme sınavlarını da bu modül üzerinden yapmaya başladık. Bugün birinci dönem DYK ortak sınavını ilk kez dijital ortamda gerçekleştiriyoruz. Sınavlarda geri bildirim öğrenme açısından önemli bir unsur. Öğrencilerimiz sınav bitiminde sonuçlarına anında ulaşarak kendilerini değerlendirme imkânı bulacaklar.” diye konuştu. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.