BAKAN NEBATİ’DEN YENİ EYT AÇIKLAMASI!

Yayınlama: 02.12.2022
A+
A-

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, EYT ile ilgili bir son dakika açıklamasına imza attı. Nebati, EYT’deki kıdem tazminatının getireceği yüke ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Nureddin Nebati, Emeklilikte Yaşa Takılanlarla hakkında sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

Nebati, EYT iel ilgili çalışmaların Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütüldüğünü belirterek, işverenlere gelecek kıdem tazminatı yükününün Hazine destekli kredi paketi ile giderileceğini ve bu konuda Hazine ve Maliye Bakanlığınca hazırlıkların başladığını aktardı.

İşte Bakan Nureddin Nebati’nin açıklamaları:

“HAZIRLIKLAR BAŞLATILDI”
Bakan Nebati, işverenlerin karşılaşacağı kıdem tazminatı yükünü, uygun finansman koşullarıyla Hazine Destekli KGF kefaleti ile karşılayabilecekleri bir kredi paketi konusunda Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın hazırlıklara başladığını belirtti.

EYT düzenlemesi sonrasında emekli olacakların kıdem tazminatı için şirketlere kredi desteği verilecek. Desteğin kapsamı ve içeriği yapılacak çalışma sonrası netleşecek.

EYT DÜZENLEMESİ BU AY MECLİS’E GELEEK
Son aşamaya gelinen EYT düzenlemesinin bu ay içinde Meclis’e gelmesi bekleniyor. 8 Eylül 1999 öncesi sigorta girişi olanları ilgilendiren EYT düzenlemesiyle ilk etapta 1,5 milyondan fazla kişi emeklilik hakkı kazanacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.