ŞEHİT OLMADAN ÖNCE ÖĞRENCİLERİ SIĞINAĞA GÖTÜRMÜŞ

Şehit öğretmen Ayşenur’dan büyük fedakarlık!

Yayınlama: 22.11.2022
A+
A-

Gaziantep’in Karkamış ilçesinde 21 Kasım tarihinde Fırat’ın doğusunda bulunan Ayn-el Arap bölgesinden yapılan hain roketli saldırılarda Öğretmen Ayşenur Alkan (22) ve 5 yaşındaki Hasan Karataş şehit oldu.

Terör örgütü PKK/ YPG’nin roketli saldırısında şehit olan Sınıf Öğretmeni Ayşenur Alkan’ın, son anlarında büyük bir faciayı engelledi. Roketlerin düşmeye başlaması ile birlikte Kocatepe İlkokulunda bulunan ve sınıflardaki öğrencileri sığınağa götürmek için harekete geçen Ayşenur Alkan, öğrencileri başarılı bir şekilde sığınağa götürdü.

GELEMEYEN ÖĞRENCİLERİ KONTROL ETMEK İÇİN SIĞINAKTAN ÇIKTI

Ayşenur Öğretmen, daha sonra sığınağa gelemeyen öğrenci olup olmadığını kontrol etmek için sığınaktan çıktı. Okulun koridorlarını kontrol eden Alkan’ın öğretmenler odasına baktığı esnada okul bahçesine düşen roketten saçılan şarapnel parçaları ile hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Şehit öğretmen Ayşenur'un son anlarındaki kahramanlığı! Büyük bir faciayı önlemiş

“ÇIKTIĞI ANDA ŞEHİT OLMUŞ”

Şehit öğretmenin yakınlarından Fatih Cankesen, Şehit Öğretmen Ayşenur Alkan’ın evinde geçirdiği son gününü anlattı. Şehit Öğretmen Alkan’ın son gününde sabaha kadar uyumadığını belirten Fatih Cankesen, “Şehidimiz bir hafta aranın ardından öğrencileri ile kavuşacağı için gece sabaha kadar uyumamış. Buruk ve hüzünlü bir şekilde evden ayrılmış. Olay anında çocukları sığına yönlendirmiş. Dışarıda kalan var mı diye sığınaktan çıktığı anda şehit olmuş, isabet eden şarapnel parçası ile şehit olmuş. Çocukları kontrole çıkmış, çıktığı anda şehit olmuş. Küçüklüğünden beri kendisini tanıyorum. Çok iyi bir kızdı” dedi.

“SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK YAPIYORDU”

Cankesen, Alkan’ın memur olabilmek için KPSS’ye hazırlandığını, hem sınav masraflarını karşılayabilmek hem de ailesine katkı sunabilmek amacıyla sözleşmeli öğretmenlik yaptığını belirterek, “Memur olabilmek için sözleşmeli öğretmenlik yapıyordu. KPSS’ye hazırlanıyordu. Dar gelirli bir ailenin kızı olduğu için sözleşmeli olarak çalışıyordu” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.