Türk Eğitim Sen’den MEB’e promosyon çağrısı

Yayınlama: 11.03.2023
A+
A-

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, promosyonlar konusunda Milli Eğitim Bakanlığına çağrıda bulundu.

Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

BANKALARIN PROMOSYON RANT İTTİFAKI!

Çalışanlarının maaşlarından yıllardır fahiş kar elde eden bankaların son aylarda takındığı tutum kabul edilemez! Milyonlarca çalışanın sırtından kazancına kazanç katan bankalar, bir rant ittifakı kurmuşçasına, emek sömürüsü yapmaktadırlar.

Durum öylesine bir seviyeye ulaşmıştır ki, bankalar, emeklilere verdikleri miktarların bile altında promosyon teklifleriyle memurlarımızla alay etmektedirler. Örneğin; Sinop’ta bir ilçemizde teklif edilen promosyon miktarı sadece 900 TL’dir. Batman’da üç ilçe için ortak yapılan teklif yalnız 7.000 TL’dir. Amasya Taşova’da 3 yıl için yapılan teklif 8.000 TL’den ibarettir.

Bankalar,cüretlerini o kadar abarttılar ki, bir kamu bankasının Van Bölge Müdürü,randevu verdiği halde Hakkari’den gelen ve il milli eğitim müdür yardımcısı ve sendika temsilcilerinin bulunduğu heyetle görüşme yapmaya dahi tenezzül etmemiştir. @tcmeb artık bu pespayeliğe ve cüretkarlığa dur demeli, bankaların, 1 milyonun üzerinde çalışanı olan bir kuruma karşı seviyeli şekilde muhatap olmasını sağlamalıdır.

Bakanlık, tüm çalışanları adına bankalarla muhatap olmalı ve meslektaşlarımızın hak kaybına engel olmalıdır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.