Bakanlık’tan CHP’li Aylin Nazlıaka hakkında suç duyurusu!

Yayınlama: 03.03.2023
A+
A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın depremde refekatsiz bir çocuğu 3.şahıslara teslim ettiğine yönelik açıklamasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın katıldığı bir televizyon programında refakatsiz bir çocuğu 3’üncü kişilere teslim ettiğini iddia ettiği hatırlatılarak, çocukların her türlü ihmal ve istismardan korunarak sağlıklı gelişimini temin etmek, müreffeh bir Türkiye’ye hazırlamak için gerekli planlamaların ve çalışmaların bakanlık olarak titiz şekilde koordine edildiği belirtildi.

BAKANLIKTAN SUÇ DUYURUSU

Bu kapsamda, çocukların ruhsal ve bedensel gelişimleri için bütün imkanların seferber edildiği kaydedilerek, “Bir parti görevlisinin tamamen kanunlarımıza aykırı olacak şekilde, görev ve yetkisi olmadığı halde deprem nedeniyle refakatsiz kalan çocukları bakanlığımızın bilgisi ve izni olmadan aile yanına yerleştirdiklerini açık bir şekilde ifade etmesine göz yumamayız. Söz konusu şahıs televizyon programında yaptığı konuşmasında, refakatsiz kalan çocukların bakanlığın himayesi altına alınması gerektiği hususunu bilmesi ve bu hususu yayın esnasında açıkça beyan etmesine rağmen, çocuk yaşta bir evladımızı güvenilirliğinden emin olunmayan 3’üncü şahıslara yasadışı bir şekilde teslim ettiklerini açıkça ifade etmiştir. Bu nedenle bakanlığımızca söz konusu şahıs hakkında kamu davası açılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur” denildi.

BAKANLIK DAHA ÖNCE NAZLIAKA’NIN AÇIKLAMALARINA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Çocuklarımızın her türlü ihmal ve istismardan korunarak sağlıklı gelişimini temin etmek, onları müreffeh bir Türkiye’ye hazırlamak için gerekli planlamaları ve çalışmaları Bakanlık olarak titiz bir şekilde koordine etmekteyiz.

Bu kapsamda çocuklarımızın ruhsal ve bedensel gelişimleri için bütün imkânlarımızı seferber ederken, bir parti görevlisinin tamamen kanunlarımıza aykırı olacak şekilde, görev ve yetkisi olmadığı halde deprem nedeniyle refakatsiz kalan çocukları Bakanlığımızın bilgisi ve izni olmadan aile yanına yerleştirdiklerini açık bir şekilde ifade etmesine göz yumamayız.

Söz konusu şahıs televizyon programında yaptığı konuşmasında, refakatsiz kalan çocukların Bakanlığın himayesi altına alınması gerektiği hususunu bilmesi ve bu hususu yayın esnasında açıkça beyan etmesine rağmen, çocuk yaşta bir evladımızı güvenilirliğinden emin olunmayan 3. şahıslara yasadışı bir şekilde teslim ettiklerini açıkça ifade etmiştir.

Bu nedenle Bakanlığımızca söz konusu şahıs hakkında kamu davası açılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.