Ev hanımlarına maaş müjdesi! 

Yayınlama: 15.02.2023
A+
A-

Ev hanımı olan annelere müjdeli haber geldi. PTT üzerinden çalışmayan ev hanımı olan annelere destek verilecek. Ev hanımları devlet tarafından verilen destek ile birlikte adeta aylık maaşa bağlanacak.

Duyurulan destek ile birlikte nakit desteği almak için ev hanımları kolaylıkla başvurularını yapabilecek. Ev hanımlarına verilecek olan finansal destek ile birlikte omuzlarında yer alan yükün azaltılması planlanıyor. Nakit desteği alabilmek için İŞKUR üzerinden başvuru yapılması gerekir. Duyurulan destekten sigortası bulunmayan ev hanımları faydalanabilecek.

Başvurularınızın onaylanması halinde parasal destek verilecek. Son zamanlarda artış gösteren destek ödemeleriyle birlikte bu destek ödemesi annelere rahat bir nefes aldıracak. İŞKUR üzerinden yapılan başvuruların onaylanması halinde ev hanımı nakit desteği hesabınıza yatırılacaktır.

Ev Hanımı desteğinin şartları nelerdir?

Ev işleri ve çocuk bakma görevini üstlenen annelere PTT tarafından destek verilecek. Ödemelerin yapılabilmesi için gerekli şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Bu şekilde başvurunuz onaylanır ve nakit desteğinden faydalanabilirsiniz. Ülkemizde sık sık duyurulan yardım destekleri ile birlikte ev hanımlarına da destek ödemesinin yapılmasında karar alındı.

PTT üzerinden yapılacak olan ödemeler ev hanımlarını mutlu etmeyi başardı. Fakat ödemeden faydalanabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Ev hanımı desteğinden faydalanabilmek için gerekli olan şartlar şu şekilde;

Ev Hanımı desteği için gerekli olan şartlar!

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekir.
  2. En az 1 çocuk annesi olan ev hanımlarına destek ödemesi yapılacaktır.
  3. Desteği alacak kişinin sabit bir geliri olmaması gibi üzerine ev veya arsa tapusu olmaması gerekir.
  4. Aktif sigortası olan ev hanımları bu destekten faydalanamaz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.