2023’de Sadece 20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak…

Yayınlama: 06.12.2022
A+
A-

TBMM bütçe görüşmeleri dün itibarıyla başladı. Yeni öğretmen ataması ne zaman yapılacak diye merakla bekleyen öğretmenlere yönelik üzücü bir açıklama HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan’dan geldi. Paylan’ın açıklamaları gündeme bomba gibi düştü.
Dün itibarıyla 12 günlük bütçe görüşmeleri maratonu TBMM’de başladı. 2023 yılı bütçesine ilişkin sunumu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay gerçekleştirdi. 2023 yılında öğretmen atamalarına ne kadar bütçe ayrılacağı merak konusuyken HDP’li Paylan katıldığı canlı yayında öğretmen atamaları ile ilgili verilerin beklenilen şekilde olmadığını iddia etti.


Halk Tv ye katılan Garo Paylan, 2023 yılındaki Milli Eğitim Bakanlığı bütçesine ilişkin 700 bin öğretmenin atama beklediğini, en azından gelecek sene 200 binin atanması gerektiğini söylediklerini ancak oluşturulan bütçede öğretmen ataması olmadığını, gelecek sene yalnızca 20 bin öğretmenin atanacağını ama 40 bin öğretmenin emekli olacağını hatta EYT ile daha fazla öğretmenin emekli olabileceğini, emekli olandan daha az atama yapılacağını söyledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.