HDP’nin soru önergesi yalanı ortaya çıktı

Yayınlama: 24.11.2022
A+
A-

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, sosyal medya hesabından, “Taksim saldırısının araştırılması için araştırma önergesi verdik. AKP+MHP reddetti.” iddiasında bulundu.

HDP İstiklal Caddesinde YPG/PKK’nın bombalı saldırında 6 vatandaşımızın şehit olduğu  acı olay üzerinde algı operasyonu yapmak istedi.

FONDAŞ MEDYA YALANA SARILDI

HDP’nin Taksim saldırısı hakkındaki yalan ve algı operasyonu fozdaş medya ve sosyal mecralarında hızla yayıldı.

GERÇEK: BÖYLE BİR ÖNERGE YOK

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul Tutanakları incelendiğinde, HDP’nin hain saldırı üzerinden algı yaptığı ve böyle bir önerge vermediği ortaya çıktı.

PKK’YI AKLAMA ÖNERGESİ REDDEDİLMİŞTİ

HDP’nin İstiklal’deki hain saldırıdan PKK’yı aklamak için 23 Kasım 2022 tarihinde TBMM Genel Kurul Tutanaklarında yer alan Siirt Milletvekili Grup Başkanı Meral Danış Beştaş ve İstanbul Milletvekili Grup Başkanı Hakkı Saruhan Oluç imzasıyla “İktidarın Suriye dış politikasında ÖSO ve HTŞ’yle ilişkilerinin araştırılması için” verdiği önerge AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedilmişti. 

HDP’Lİ BEŞTAŞ DÜN YPG’Lİ TERÖRİSTLERE SELAM GÖNDERDİ

PKK/YPG’nin terör yuvalarının hedef alındığı Pençe Kılıç Hava Harekatı’nın durdurulmasını isteyen Meral Danış Beştaş, “Kobani” olarak telaffuz ettiği Aynel Arab kentindeki hedeflerin vurulmasına itiraz etti. “Kobani’ye yönelik saldırı sadece oranın halkına değil, 50 milyonu aşkın Kürde yönelik bir saldırıdır.” hezeyanında bulunan HDP’li Beştaş, harekata “DEAŞ barbarlığı” deme hadsizliğinde bulunarak teröristlere selam gönderdi.

HDP’li Meral Danış Beştaş, “Kadınlar öncülüğünde DEAŞ barbarlığına karşı destansı bir mücadeleyle direnen Kobani’ye selam olsun” dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.